UAMedia

  • ПОДІЇ
  • КИЇВ
  • ПОЛІТИКА
  • ЖИТТЯ
  • БЛОГ
  • КУХНЯ
  • НАУКА І ТЕХНІКА
  • СВІТ
  • Home
  • Uncategorized
  • Нарешті! Садибу Терещенків на бульварі Шевченка відреставрують, — КМДA

Нарешті! Садибу Терещенків на бульварі Шевченка відреставрують, — КМДA

Грицюк Володимир
15 Грудня, 202315 Грудня, 2023 No Comments

Пам’ятка з унікальною історією вже багато років залишається занедбаною, але з поверненням її столичній громаді з’явилася надія на її порятунок.

Восени 2023 року відома столична пам’ятка повернулася до комунальної власності територіальної громади Києва. Тепер на знакову історичну будівлю очікує реставрація.

Про це повідомив заступник голови КМДА Владислав Андронов.

«На виконання постанови Великої палати Верховного суду від 12 вересня 2023 року, Департамент комунальної власності міста Києва провів державну реєстрацію права комунальної власності на об’єкт культурної спадщини — садибу Терещенків на бульварі Тараса Шевченка, 34. Міська влада виконала свою обіцянку — повернути історичну будівлю громаді столиці», — заявив Владислав Андронов.

Фото: Романа Маленкова для Ukraina Incognita

За словами посадовця, повернення садиби Терещенків до комунальної власності дасть змогу столичній громаді вжити заходів з порятунку будівлі, яка тривалий час вже знаходиться у незадовільному стані.

«Усі наші наступні кроки будуть направлені винятково на те, щоб відреставрувати будівлю та дати їй друге життя. Позиція мера Києва чітка і зрозуміла: ми маємо зберегти для нащадків ті будівлі, які є окрасою столиці, його історичною візитівкою. За останні роки це вже не перше повернення історичних об’єктів до власності громади і, впевнений, не останнє…» — зазначив заступник голови КМДА.

Фото: Романа Маленкова для Ukraina Incognita

Владислав Андронов також додав, що понад 3 роки тому саме Київ став ініціатором змін до законодавства про культурну спадщину, пропонуючи не тільки введення примусового викупу таких об’єктів у недбалих власників, а й суттєве збільшення штрафів для тих, хто вважає, що може безперешкодно поступово знищувати нашу спадщину.

«Навіть в умовах війни на державному рівні нарешті мають почути нашу думку, бо саме це шлях до збереження нашої історичної ідентичності», — наголосив Владислав Андронов.

За його словами, подальше використання відреставрованої будівлі ще не вирішено, втім пріоритетним напрямом імовірніше буде музейна діяльність.

Садиба Терещенків та маєток Фроммета на світлині початку ХХ століття. Фото з відкритих джерел

Довідка. Вишукана білосніжна будівля на розі Бульвару Тараса Шевченка та Михайла Коцюбинського вважається архітектурною перлиною нашого міста. Вона побудована у 1874-1875 роках за проєктом архітектора Вольдемара Краузе.

Кам’яниця у стилі венеціанської неоготики має статус пам’ятки архітектури місцевого значення.

Першою власницею садиби була поміщиця Феліція Модзелевська, на замовлення якої у 1874 році архітектор Вальдемар Краузе звів цей оригінальний неоготичний маєток. Після смерті чоловіка у 1879 році вона продала будинок Іванові Терещенку, старшому сину відомого цукрозаводчика та мецената Ніколи Терещенка.

За деякий час він розширив маєток та звів біля нього двоповерховий флігель у стилі головної споруди.

«Забудова цієї невеличкої садиби збереглися майже повністю: наріжний двоповерховий особняк з видовженим бічним фасадом до Тимофіївської (Коцюбинського), а з вузьким, з парадним входом до бульвару; та двоповерховий флігель, що колись, на польський лад називався у Києві офіциною. Між ними невеличке подвір’ячко зі службами, відокремлене від вулиці цегляним парканом з брамою — стрільчастою, «готичною», — так описують історичну садибу відомі краєзнавці Ольга Друг та Дмитро Малаков у своїй книзі «Особняки Києва».

У 1903 році після смерті Івана Терещенка садиба переходить у власність його дружини Єлизавети та дітей, які проживали там до 1917 року.

До теми: Верховний Суд повернув садибу Терещенків у власність територіальної громади міста Києва. Боротьба за збереження цієї унікальної пам’ятки архітектури тривала понад 15 років.

Джерело: Вечірній Київ

Навігація записів

Йoго не дoчекалися дpужина і двoє синiв: у бoях за Укрaїну зaгuнув вoїн із позивним “Мoрпiх”. Фото
Оpбан наклав вето на виділення 50 млрд євро допомоги для України від ЄС

Related Articles

23 тpавня. Яке cьогодні cвято. Три сyворі забоpони дня! Не pобіть цього сьoгодні в жoдному pазі. Деталі…

Грицюк Яніна
23 Травня, 2026 No Comments

5 xв тoмy!!!Фiцo пepeдaв пocлaння Зeлeнcькoгo пyтiнy.. Peaкцiя шoкyвaлa

Грицюк Яніна
10 Травня, 202610 Травня, 2026 No Comments

Ніяка вона не Кароль, і навіть не Тіна: яке ім’я при народженні мала легенда української сцени.

Грицюк Яніна
22 Квітня, 202622 Квітня, 2026 No Comments

Залишити відповідь Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Недавні записи

  • Ціна чужого щастя
  • Сьогодні зранку я побачила сцену, яка мене просто вразила. Якщо чесно, навіть не знаю, як на оце все реагувати. Автобус, час пік, людей багато їде. Ну, як і завжди воно буває в понеділок о сьомій ранку. Одне із сидячих місць зайняла молода дівчина, на вигляд ще студентка. Вона так солодко спала, що я їй аж заздрила. Ніхто її не чіпав, доки не зайшла в автобус жіночка з дитиною.
  • Притула назвав людину, яка завершить війну в Україні.
  • Валентина чекала чоловіка з роботи. У двері подзвонили. На порозі стояла свекруха. – Щось сталося, Ганно Романівно? На вас немає обличчя, – запитала Валя у свекрухи. – Можна я пройду, – тихо промовила Ганна Романівна. – Ой, звісно. Я просто розгубилася. Роздягайтесь, я вам каву наллю. А може ви їсти хочете, у мене все готове. Тільки Олег затримується, – прощебетала невістка. – Валя, Олег не прийде! – раптом сказала свекруха. – Що ви таке кажете? Як не прийде? Чому? …
  • Сім років тому я розлучилась зі своїм чоловіком. Діти наші давно виросли, щасливе майбутнє ми їм забезпечили, тому продовжувати жити з людиною, яку я не кохаю, сенсу більше не було. Зараз мені 57, живу я у власній квартирі в центрі міста, маю пристойну зарплату, хороші заощадження і великі плани на майбутнє. Ніякого коханця собі після розлучення не знайшла, бо не розумію, навіщо воно мені вже треба. Самотньою я не почуваюсь, живу у своє задоволення.
Copyright 2018. All rights reserved | Theme: OMag by LilyTurf Themes